MAKARONY BEZ GLUTENU

MAKARONY BEZ GLUTENU

Jesteśmy fanami kuchni włoskiej – kochamy makarony! Na szczęście na sklepowych półkach coraz więcej zdrowszych wersji naturalnie bezglutenowych. Ponieważ nie trudno pogubić się w ich właściwościach i zastosowaniu poniżej mała ściąga dla Was.

MAKARON Z GROCHU – produkowany jest z mąki z grochu. Stanowi lekkostrawną postać grochu. Dostarcza takich witamin jak A, C, E oraz K a także witamin z grupy B (w tym również kwas foliowy). Ponadto makaron grochowy to również źródło wartościowych składników mineralnych w tym magnezu, żelaza, potasu oraz wapnia. Dodatkowo dostarcza organizmowi sporej ilości błonnika. Makaron z grochu jest produktem naturalnie bezglutenowym. Idealnie pasuje do ryb oraz delikatnych mięs. Świetnie sprawdza się również jako dodatek do warzyw i sałatek.

MAKARON Z CZERWONEJ SOCZEWICY – przede wszystkim dostarcza organizmowi sporej ilości białka oraz błonnika. Stanowi świetny zamiennik mięsa dla wegan i wegetarian. Makaron z czerwonej soczewicy to świetnie źródło witamin z grupy B oraz witaminy K. Ponadto dostarcza organizmowi magnezu, żelaza, potasu oraz cynku. Wg badań regularne spożywanie soczewicy zapobiega nadciśnieniu a także pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu. Z uwagi na wysoka zawartość błonnika wspiera perystaltykę jelit. Makaron z czerwonej soczewicy warto włączyć do swojej diety nie tylko z uwagi na wyjątkowy smak i bezglutenowy charakter. Posiada on również niski indeks glikemiczny oraz jest lekkostrawny. Makaron z czerwonej soczewicy to znakomity dodatek do zapiekanek, sałatek i delikatnych sosów.

MAKARON SOJOWY – przede wszystkim jest znakomitym źródłem białka. Wytwarza się go z mąki sojowe. Jest produktem rekomendowanym dla osób z cukrzycą oraz naturalnie nie zawiera glutenu. Stanowi postawę dań kuchni azjatyckiej. Świetnie sprawdza się zarówno na zimno jak i na ciepło.

MAKARON Z CIECIERZYCY – wytwarza się go z mąki z ciecierzycy. Dostarcza sporych ilości łatwo przyswajalnego białka, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla mięsa. Dostarcza wielu składników mineralnych, w tym fosforu, cynku, magnezu i potasu. Ciecierzyca to również bogate źródło witamin, przede wszystkim A, K i C. Ciecierzyca charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym. Posiada właściwości prozdrowotne – zapobiega powstawaniu anemii oraz obniża ciśnienie krwi.

MAKARON Z KASZY JAGLANEJ – ma identyczne właściwości co kasza jaglana. Jest produktem naturalnie bezglutenowym i wykazuje dość mocne działanie zasadotwórcze (odkwasza organizm). Dostarcza organizmowi witamin z grupy B, magnezu, żelaza, oraz fosforu. Stanowi dobre źródło błonnika. Kasza jaglana znana jest z właściwości odkwaszających i antynowotworowych. Makaron jaglany to znakomity dodatek do sałatek, lekkich sosów, ryb oraz warzyw.

MAKARON GRYCZANY – grykę stosuje się przede wszystkim w celu obniżenia poziomu złego cholesterolu. Zapobiega powstawaniu miażdżycy oraz wspomaga walkę z nadciśnieniem. Kasza gryczana naturalnie nie zawiera glutenu oraz wykazuje właściwości odkwaszające. Jest bogatym źródłem wapnia, fosforu i żelaza. Dostarcza organizmowi sporych ilości pełnowartościowego białka. Makaron gryczany to świetny dodatek do zup oraz zamiennik ziemniaków w daniach obiadowych.

Previous Post